Направете НАЈДОБРИ Машини за пакување во Кина
Создадете бренд од светски ранг!

ЗА НАС

   

Shanghai Duxia Industry and Trade Co., Ltd. е претпријатие кое се фокусира на производство на машини за пластично пакување. Нашата компанија е основана во 2002 година и се наоѓа во градот Рујан, провинцијата hejеџијанг, на брегот на источното кинеско море. Основавме канцеларија во Шангај во 2017 година. Компанијата зафаќа површина од над 3,000 квадратни метри. Има повеќе од 100 вработени и повеќе од 10 техничари. Имаме силна техничка сила, софистицирана опрема за обработка, комплетни методи за тестирање и машина за дување на филмови. Таквите производи имаат карактеристики на ниска стапка на одржување, долго време на употреба, висока ефикасност, низок шум, итн., А клиентите им веруваат на управувањето и услугата со научен квалитет

Видео за машината

Главни производи на Шангај Дуксија индустрија и трговија копродукции, ООД: машина за дување филм, машина за печатење, машина за правење пластични кеси, машина за рециклирање пластика

Пушти видео

блогови

Како да изберете соодветна машина за дување на филмови

Машина за дување филм е машина која загрева и топи пластични честички и потоа дува во филм. Постојат машини за дуван филм кои користат PE, POF, PVC, PP како суровини за производство...... .

Разликата помеѓу машината за печатење флексо и машината за гравирање

Процесите на флексографско печатење и гравирање имаат свои предности. Предностите на флексографското печатење се: погодни за кратко печатење или печатење на производи ......

видови пластични кеси

Главни видови пластични кеси (1) Пластична кеса со висок притисок од полиетилен. (2) полиетиленска кеса со низок притисок. (3) пластична кеса од полипропилен (4) пластични кеси од ПВЦ ......

Вовед во пластичен гранулатор

Главното тело на пластичниот гранулатор е екструдер, кој е составен од систем за истиснување, преносен систем и систем за греење и ладење ......

small_c_popup.png

Ајде да разговараме

Оставете ги вашите информации, нашата продажба ќе ве контактира што е можно побрзо!